Faaliyetler

NEPAL’E GÜNGÖREN İSLAM KÜLTÜR MERKEZİ TEMELİ ATILDI

İHH İnsani Yardım Vakfı ve Hakca-der ( Haznedar Kuyulu Cami Eğitim Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği) işbirliği ile tapınaklar ülkesi Nepal’in Birganj şehrinde yapılması planlanan Güngören İslam Kültür Merkezinin temeli düzenlenen törenle atıldı.

Projenin amacı baskılar altında İslam’ın gereklerini yerine getirmeye çalışan Müslümanlara gerekli yardımı yapmaktır. Bölgede yeni Müslüman olan insanların Kur’an’ı okuyabilmeleri ve mesajlarını doğru şekilde anlamaları hedeflenmektedir. Yapılacak seminerlerle de Müslümanlık hakkında bilgisi olmayan insanlara İslam hakkında doğru bilgi ulaştırılacaktır. İslam’ı seçtikleri için ailelerinden, toplumdan dışlanan yardıma muhtaç, evsiz ve işsiz Müslüman kardeşlerimize kısa vadede yardımcı olabilmek projenin en önemli amaçlarından biridir.

Nepal’in Birganj şehrinde inşa edilecek merkezde mescit, kütüphane ve yetimler bölümü bulunacaktır. Kompleksin inşa edileceği alan halihazırda belirlenmiştir ve imar planları çizilmiştir.

Projeye destek olarak bu hayra ortak olmak isteyenler bağışta bulunabilirler.

‘’ Ve Allah yolunda (sınırsızca) harcayın, ve kendi nefislerinizi tehlikeye düşürmeyin. İyilik yapmaya azimle devam edin; unutmayın ki Allah iyilik yapanları sever.’’ (Bakara /195)

Previous ArticleNext Article