Faaliyetler

GÜNGÖREN-SURİYE YARDIMLAŞMA PLATFORMU

Suriye’de yaşanan insanlık dramına kayıtsız kalmamak adına Hakca-Der Dernek Başkanı Nurettin SEYYAR önderliğinde pek çok gönüllü STK’nın katılımıyla oluşturulan Güngören – Suriye Yardımlaşma Platformu, topladığı 3 tır ve 1 kamyon yardım malzemesini Suriye’nin İdlip kentindeki “Bir ekmek, bir battaniye” diye haykıran yardıma muhtaç kardeşlerimize ulaştırdı.

Bunun dışında Kilis’in Azez ilçesinde bulunan mülteci kampına, bölge camii imamının talebiyle 1500 adet defter, kalem ve silgi yardımında bulunarak öğrencilerin Kur’an eğitimleri için gerekli araç gereç ihtiyacını karşıladı. Ayrıca ısınma ihtiyaçlarını da ısıtma cihazlarıyla gidererek, sıcak bir eğitim ortamı inşa etti. Bununla beraber 240 adet bebek seti dağıtımı yaptı. Dağıtımı yapılan bebek paketlerinde; süt, bebek bezi, mama, ıslak mendil, şampuan, emzik, biberon ve önlük bulunmaktadır.

Kardeşlerimizin yaralarına bir nebze olsun merhem olabilmek adına seferber olan tüm Güngören-Suriye Yardımlaşma Platformu destekçilerine teşekkür eder, öncü oldukları tüm hayırlarda Allah’ın kendilerini muvaffak kılmasını dileriz.

Hakca-Der Eğitim, Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği

Previous ArticleNext Article